JAK DOMEČEK FUNĚL

19.01.2024

Domeček a jeho paní majitelka žili společně v hezkém, příjemném klidu a pohodlíčku.
Magda si ráda četla, měla ráda dobré jídlo a víno. A taky byla báječná kuchařka.
Občas si dali krátkou procházku, aby se neřeklo. Ale celkově dávali přednost lenošení.
     Jednoho dne si ale domeček uvědomil, že je takový celý měkoučký a kulaťoučký.
Ale dyť je to v pohodě, utěšovala ho Magda. Domeček mojí kamarádky je mnohem víc
kulatý a je úplně v pohodě.
To stačilo k tomu, aby domeček nabyl ztracený klid. A tak si dál společně lebedili.
Až do večera, kdy se Magda se rozhodla jít tančit.
     A najednou to tu bylo zase. Domeček cítil všechny panty a klouby, byly tak ztuhlé, že se sotva mohl hýbat. Koleno bolelo a srdce vyskakovalo až do krku.. Celý domek a všechno uvnitř něho se bolestivě otřásalo. Funěl, supěl a lapal po dechu. No a co teprve Magda. Ještě celý týden ji všechno bolelo. A nejvíc koleno. Domeček už věděl, že takhle to dál nepůjde a začal Magdu přemlouvat, aby se začali více hýbat a méně jedli. Vždyť například zavázat si boty, ohnout se, nacpat se do oblečení byl velký problém.
A tak poprosil srdce, aby mu pomohlo, že společně Magdu přemluví.
Vždyť ona je jediná, kdo s tím může něco dělat. 
     Po týdnu v bolestech  se Magda konečně rozhoupala. No nechtělo se jí.
Ale její srdce jí říkalo, že musí. Domluvila se s kamarádkou, která měla právě ten ještě více kulatý domeček a společně začaly. Vymýšlely si zdravé recepty, společně nakupovaly a chodily na procházky. Postupně začaly více cvičit a jejich domečky se doslova rozzářily.

Nebylo to hned, ale po čase se všichni se cítili lépe. Kila šla dolů a nálada naopak nahoru. Lépe spali, srdce už nemuselo silně a hlasitě tlouct ale mohlo si v klidu ve svém rytmu užívat a podporovat Magdu při cvičení a při pohybu, také ale ve spánku, aby domeček mohl kvalitně odpočívat a dočerpat energii na další den.

*Nadváha má negativní vliv na celý organismus a orgány, i na vaši náladu a spánek.
Pokud chcete redukovat váhu, určitě vyhledejte odborníka, který vám poradí jak začít a co dělat a také co nedělat. Celou dobu vás bude podporovat. Začněte zvolna a postupně přidávejte. Buďte trpěliví, poctivý sami k sobě, obrňte se trpělivostí a odvahou a uvidíte, že výsledek vás ohromí.