Ahoj! Jsem Katka.

V oblasti sportu a fitness se pohybuji už 30 let. Sportu a pohybu se věnuji už od dětství. Vyrostla jsem v době, kdy jsme skákali gumu a lezli a viseli na prolézačkách, jako byla třeba zeměkoule.
Plavání, Sokol a lyžování mi daly základní pohybové návyky a zdravou "závislost" na pohybu, který je součástí mého života. Začínala jsem jako cvičitelka aerobiku v Základní škole na sídlišti. Chytlo mě to tak, že jsem postupně rozšiřovala a prohlubovala svoje znalosti. Chtěla jsem se dozvědět a naučit víc. Přes aerobik a různé formy posilování, jsem se dostala k Pilates a zdravotním metodám, ke zdravému a funkčnímu pohybu.
Jsem osobní trenérka Pilates a ZTV, lektorka skupinových lekcí, pohybový specialista IQ pohyb Akademie a sportovní masérka.
Individuální práce s klienty, kombinování metod a postupů, variace cviků, jsou efektivní formou rehabilitace a post rehabilitace, přinášejí výrazné výsledky a velké zlepšení, pomáhají od bolesti. Individuální přístup je zásadní. Výsledný efekt podpoří i masáže, tejpování a další terapie.

Věřím, že každý může být fit, stačí chtít a začít.

Můj osobní příběh nejen o tom, jak jsem si zachránila krk i práci.

Začínala jsem před více než 25ti lety jako cvičitelka aerobiku.
Touha po dalším vzdělání mě dovedla k Pilates a zdravotnímu cvičení, ve kterém jsem se "našla". Avšak dlouhodobá fyzická zátěž v nesprávné a pro tělo nevýhodné pozici spolu s pohybovými stereotypy a nedostatečnou kompenzací, vysoké sportovní a pracovní nasazení, to všechno se podepsalo na mém těle a zdraví. Zajímá vás, jak se to projevilo u mě? 
Co se stalo a jak jsem to řešila? 

Můj příběh I - "OPERACE NUTNÁ!" (květen 2019)

Jak velké množství lidí slyší tuto větu od svého lékaře a kolik z nich operaci skutečně podstoupí, a to třeba i úplně zbytečně! Jako absolventka Pilates Institute a IQ Akademie jsem věděla, co dokáže skvěle odvedená práce pohybového specialisty a pevná vůle a vytrvalost. A hlavně se nepo..Usmlouvala pana doktora o revers a o čas. Rozhodla jsem se cvičit. Svěřila jsem se do péče svému učiteli a kolegovi (Mgr. Daniel Müller) a intenzivně na sobě pracovala .... 

Přečtěte si celý článek

Poslechněte si podcast

Můj příběh II, r. 2023"TAK SI ODLOŽTE A UKAŽTE MI JIZVU"(leden 2023)

Na Homolce už mě nechtějí, tak jdu na kontrolu k panu doktorovi, který mě před 4 lety poslal s fatálním výhřezem krční plotýnky na operaci, okamžitě. (viz Můj příběh I)
"Jé, dobrý den, gymnastko, vítá mě. Tak se pojďte ukázat, triko dolu a ukažte mi jizvu." To vám řekne úplně jako by to byla běžná věc, která se děje xkrát denně že lidi musí na operaci protože to nejde jinak a pak chodí na kontrolu s jizvou.
To je děs. Ale zpátky k věci. Sundám triko a zvednu si vlasy...
"Vy nemáte jizvu?" Vyvalí na mě oči. "Jak vás uzdravili?          Ono se to vstřebalo?" ...
Nemá žádnou zprávu, neposlali mu moje snímky ani chorobopis. Tak neví. "Ono se to samo.
Rok každodenní dřiny a bolesti, rok plný disciplíny, odříkání, sebekontroly, odvahy a zároveň strachu.
Strachu, jestli to zvládnu a taky strachu, že nesmím upadnout, že stačí blbě zakašlat nebo kýchnout. Až tak. 
Jestli teď můžu všechno a mám hotovo?
Nebolí mě nic. Jsem v pořádku. To ale neznamená, že se můžu válet na zádech a necvičit. Naopak. Cvičím pořád, už ne tak intenzivně a kombinuju i různé další aktivity. Chůzi, plavání. A aktuálně otužování. Zároveň ale pořád platí, že upadnout je pro mě velmi nebezpečné. Skákat šipku nesmím, bohužel, na kole nejezdím, na lyžích (ty miluju a nebojím se), je riziko, že mě někdo srazí. Takže ani to. Nemůžu sáňkovat s dětma, nemůžu na trampolínu. Někdy je mi to líto, přiznávám. Ale jsem obrovsky vděčná za to, že je spousta věcí a aktivit, které dělat můžu, nejvíc za to, že můžu dýchat a chodit. Jsem si vědomá toho, že jsem mohla být úplně jinde. Jsem šťastná, že můžu dělat svojí práci, předávat lidem zkušenosti, mluvit o něčem, čím jsem prošla. Motivovat lidi k pohybu, donekonečna vysvětlovat, že bez cvičení to nejde. Jedině, že by "se to samo".

Katka 30.1.2023

MR 5/23
MR 5/23

Můj příběh III, "KDO VÁS OPEROVAL?" (květen 2023)

"No, mě se to ale stejně nelíbí." Komentuje pan doktor snímek z MR, který jsme před 4 lety oslavovali.
Hele, je to dlouho, já vás pošlu na kontrolní MR (magnetická rezonance). Ale nelíbí se mi to. Proč nechcete na tu operaci?
Proč bych na ní měla chtít? Mě nic nebolí, nebrní, neomezuje a cvičit musím stejně furt, na vždycky.
No, tak si to řeknem až budeme mít aktuální zprávu.
Do háje, zkaženej celej den. Jsem z toho v nervu. Jak to, že se mu to nelíbí, když se mu to před 4 lety líbilo???
Ok, aktuální MR nemůže uškodit, aspoň budu vědět co a jak.
Kontrola a výsledky:
"Tak si to vytiskneme." Kouká do papírů, pak na mě: "Kdo vás operoval?"
Koukám na něj, nejde mi mluvit a hlavně nechápu.
Kdo mě operoval??? "NO, že to udělal perfektně."
Co? Pořád nechápu.
Ale já jsem na operaci přece nebyla, pane doktore…
"Ne? To není možný. No jo, už to vidim, nebyla. Vy jste ta rebelka, no joooo.
Ale jak se to? Jak jste to?..." Výsledek? ... Naprosto bez nálezu!
Moje Krční páteř vypadá na obrázku jak z atlasu anatomie.
Pan doktor se mi omlouvá. Říká, že takový snímek už dlouho neviděl.
Píše mi rehabilitaci, pro jistotu, jak říká.
Sedím před poliklinikou na parkovišti na obrubníku, cítím, jak se mi obrovsky ulevilo a najednou brečim jak želva. Ta úleva a vděčnost nejde popsat.

Nevzdávejte to. Nikdy.
Pohyb a cvičení je opravdu ten jediný lék. Nedopusťte, aby lenost a nemoc zvítězila!
Vždycky je cesta.