MEDITACE PRO VNUČKU

10.08.2023


MEDITACE A RELAXACE PROTI TŘASENÍ
Moje milá. Pamatuješ si, když jsi mě volala, abych přijela? Byla jsi malá a něco tě vylekalo. Jak  jsi tenkrát říkala: celá jsi se z toho třasila. 😊 Byla jsem s tebou, dokud to třasení nepřešlo.
Zabralo to tenkrát a já sama to dál používám, když mě něco rozhodí, rozčílí, když jsem smutná, když mi tělem běží asi milion vibrací a hlavou víří myšlenky a ne a ne se uklidnit.
Je to zkrátka meditace, nebo relaxace, chcete-li, proti třasení. Podělím se s o ni vámi. Zkuste to a dejte mi vědět, jak to funguje vám.
Jdem na to?

"Zastav se, sedni si nebo lehni, můžeš klidně i stát, jestli chceš. Bude to chvilička.
Pokud nejsi venku, otevři si okno a zavři oči.
Zhluboka se nadechni. Vnímej, jak voní vzduch, jak voní tráva, voda a nebe, podle toho kde jsi.
Jak vzduch proudí tvým tělem dovnitř a ven. S nádechem ta nádhera naplňuje tvoje tělo, roste a s výdechem se rozprostře po celém těle. Uvolni se.
Uvědom si svoje nohy, kotníky. Představ si, že v nich pomaličku klíčí maličkatá semínka.
Kořínky začínají prorůstat nohama dolů, skrz chodidla až do země.
A směrem vzhůru, ke kolenům, rostou zelené stonky. Cítíš je jako šimrání, které stoupá výš a výš. Stonky prorůstají celým tělem, vlní se, rozvětvují a rozbíhají do celého těla. Jsou bohatší a bohatší.
Jak dýcháš, začínají na stoncích růst listy a barevné květy. Rozvíjí se a vlní. Mají nádherné barvy, jsou zlaté, růžové, bílé, duhové, .. chvilku si tu krásu představuj a vnímej celým tělem. Cítíš se plná a rozkvetlá tou nádherou, barvami, vůněmi. Všechno je v pohybu, vše roste. Jak nahoru, tak dolu.
Tvoje kořeny jsou pevně zakotvené v zemi. Odolají každé bouři, jsou silné a spolehlivě Tě udrží.
Vnímej svoji sílu a energii. Harmonii, která proudí celým tělem. Dýchej. S nádechem cítíš vůni vzduchu a s výdechem ji pošli do celého těla. Až do kořenů a do koruny tvého vnitřního stromu, která roste až do nebe. Nádhera.
Znovu si projdi celý svůj strom. Vnímej vůni, tvary, barvy, můžeš si zavolat svoje oblíbená zvířata, víly, skřítky, ptáky, cokoliv tě napadne. Pozvi je k sobě. Všímej si, jak všechno hýří barvami a energií, která se šíří kolem tvého těla. Dýchej a ještě chvilku se svým stromem zůstaň. Je tady pro tebe. Silný a pevný, zářivý a propojený s nebem i zemí. Stejně jako ty.
Kdykoliv budeš potřebovat, vzpomeň si na svůj vnitřní strom a spoj se s ním."