TERAPIE CHLADEM – MŮJ PRVNÍ PONOR

17.01.2023

Sdílet fotky a videa v kulichu a v plavkách jako většina uživatelů sítí, když začne zima, opravdu nechci. Ale co na tom ty lidi maj?
Chtěla bych se s vámi podělit o zážitek, kterým pro mě ponor do studené vody byl.

Otužování, anebo v mém případě ponořit se do ledové vody je něco, co mě láká už dlouho a vůbec nevím proč. Volání? Lákání? Zvědavost? Dušička mě tahá za rukáv a nepřestane, dokud nebude mit pokoj?

Loni jsem si dávala pravidelně Polarium, což je taková větší telefonní budka kam se nacpou max 4 lidi, takže jste tam celí i s hlavou. Čelenka nebo čepice je nutnost. Jinak by vám v minus 120 umrzly myšlenky. Což by někdy bylo fajn. Ale vážně, bolí pak hlava. Jak dlouho jste uvnitř? 2.5 až 4 min.

Pecka, bavilo mě to. Jenže jsem byla zvědavá, jakej je rozdíl mezi tím, zalézt do "mrazáku" se suchou zimou a mezi mokrou zimou - vodou.

Až moc dlouho jsem vymýšlela jak na to, chodila jsem bosá ve sněhu, nořila nohy do kýblu a sprchovala se studenou. Ale pořád mě láká voda. Do volné vody po krk.
tak najdu partu zkušených otužilců, kteří mi s prvním ponorem poradí a pomůžou.

Cestou k vodě se mi honí hlavou, co jsem si to vymyslela, co to dělám, dyť je kosa. Jsem nervózní a přiznám se, že mě napadlo to zabalit. Ale už jme u vody. Tak to přece nevzdám.

Vysvléknout se na břehu do plavek je brnkačka. Je mi zima jen od nohou, ale to dám, mám žabky. Hi hi. P.S. uplně na prd.

Po žebříku dolů do vody. Nemyslím na to a jsem tam. Ty slova co jsem ponořená říkala sem psát nemůžu. Kdo mě znáte, tušíte. Půl minuty, minuta, dvě, největší zima je mi na nohy, a ven.

Chlapi se mě ptaj jestli jsem ok, já na to že jo. Tak prej pojď ještě jednou, to je mnohem lepší. Se zbláznili?
No jdu do toho znovu. Je to super, voda je teplejší, ale zima je mi rychleji. Tak šup ven. Ufff na poprvý stačí.Ten pocit venku je super. Týýýjo, hustý!

Mám skvělej pocit po těle a hlavně na duši. Že jsem se překonala, vyllezla z komfortu, šla do toho, po čem jsem toužila a kam mě to táhlo.

Jestli nelituji? Naopak,měla jsem to udělat dávno.

Neodkládejte volání svojí duse, poslouchejte ji a následujte kdyz vas taha za rukav a nedá pokoj.

Co dál? Krome toho, ze má dusicka pokoj?

Urcite budu chodit jak bude cas a priletitost. A vsem kdo maji podobne volani a chteji to zkusit? Bežte do toho. Stoji to za to. Není to nic těžkého, je to jen o hlavě. Pro mě osobně je to jednodušší, než se sprchovat. No a ten efekt je taky úplně jinde.
Jak říká Wim Hof: Pocit chladu vás dovede k vlastní podstatě a spojí vás s vaší duší.


Láká vás to? Nevíte s kým jít? Ráda půjdu s vámi.